Baskılı Balon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Baskılı Balon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Baskılı Balon Nedir?

Baskılı balon fuar ve organizasyonlarda bir çocuğu mutlu edebilecek en güzel şey bir balondur. Balon üzerine yapılan reklamınız kime ne şekilde ulaşacağı hiç belli olmaz. Baskılı balonunuzu verdiğiniz bu sevimli ufaklık bilmeyerekde olsa sizin reklam ortağınız oluverir. O baskılı balonla eğlenirken çevresindekilere sizin reklamınızı da yapmış olur.

 

En basitinden söyle düşünebilirsiniz o çocuğun elindeki balonu gören bir başka çocuk yanındaki ebeveynlerine bende balon istiyorum diye tutturduğunda balon almak için sizin yanınıza geleceklerdir. İşte size potansiyel müşteri. Aynı zamanda diğer reklam materyallerine oranla daha sempatik ve dikkat çekici bir reklam aracı olması da baskılı balonu iyi bir reklam materyali yapmaktadır.

 

Baskı Süreci ve Fiyatlandırma

 

Baskılı balon serigrafi (ipek baskı) tekniği kullanılarak basılmaktadır. Bu teknikte her renk tek tek basılmaktadır
Baskı işlemi şu şekilde yapılır.

 

 

Baskılı balon yaparken CMYK renkleri kullanılır bu yüzden tek renk, iki renk, üç renk, ve dört renk (renkli) baskı olarak sınıflandırılır. Fiyatlandırma işlemide balonun ebadına ve kaç renk kullanılacağına balonun neresine baskı yapılacağına yani üstüne, yanına, iki tarafına yada dört tarafına göre değişiklik gösterir. Fiyatlandırma tamamen müşterinin isteğine göre değişiklik gösterir.

 

Balon Ölçüleri

 

balonolculerit

Yuvarlak Balonlar

baskılı balon yuvarlak_balonlar

Kalp Balonlar

baskılı balon yuvarlak_balonlar

Pastel Renkler

baskılı balon yuvarlak_balonlar

Floresan Renkler

baskılı balon yuvarlak_balonlar

 

Baskılı balon sadece reklam amaçlı yapılmamaktadır, eğlence amacıda güdebilir. Örneğin doğum günlerinde ailenizin resmini bastırabilirsiniz yada sevgililer gününde sevgilinize yada eşinize güzel bir jest yapabilirsiniz yada bir konserde açılışta organizasyonda veya fuarda firmanızın yada belirli bir ürününüzün reklamını yapabilirsiniz. İçine helyum gazı bastırarak çocuklara verebilirsiniz. Kullanım alanları açısından oldukça geniş bir mecraya hitap ettiğinden nerede nasıl kullanacağınız sizin hayal gücünüze kalmış bir üründür.

 

Baskılı balon yaptırmadan önce bizimde fikrimizi ve fiyat teklifimizi almak isterseniz size cevap vermekten mutluluk duyarız.

 

İletişim İçin Lütfen Tıklayın : Marka Vinci | Creative Design Office