Web Sitesi ve  Önemi

Web Sitesi ve Önemi

Web Sitesi ve Önemi

 

Web sitesi tüm dünyanın artık vazgeçilmesi olan internet üzerinde sizi tanıtan kartvizitiniz olarak da düşünebileceğiniz bir araçtır. İş dünyası, firmalar hakkında ilk izlenimi edinebilmek için internet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğu su götürmez bir gerçektir. Web sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Ne eksik, ne fazla…

Sizde prestijinizi önemsiyorsanız web sitenizi yaptırırken bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Başlıcası web sitenizin alan adı. Akılda kalıcı kısa bir alan adı kullanmak herzaman için daha iyi sonuç verecektir. Diyelim ki firmanızın adı “Xyz Otomotiv Yan Sanayi Ltd. Şti.”. Alan adınız xyzotomotivyansanayi.com olduğunda yazım hataları ve hatırlanma güçlüğü ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bunun yerine xyzotomotiv.com tercih edilmelidir.

 

Diğer önemli bir konu web sitenizin barındırılmasıdır. Web sitenizin tasarımı ve içindeki bilgiler ne kadar iyi olursa olsun yavaş açılan yada hiç açılmayan web siteleri anlam taşımaz. Bunun yanısıra e-posta gönderme ve alma işlemleri de web sitesi üzerinden işlem göreceği için sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Bunun için web sitenizin yayınlandığı sunucunun Türkiye lokasyonlu olmasına ve iyi bir firma tarafından barındırılmasına dikkat edin. Web Sitesi nin hedef kitlesi yabancı müşterilerse yani sitenize genelde yurt dışından ziyaret varsa o zaman yurt dışı lokasyonlu firmalar içe çalışmanız daha mantıklı olacaktır.

 

Tasarım ve içerik konusunuda unutmayalım. Abartılı bir tasarım göz yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Gereksiz ayrıntılarla dolu bir web sitesi yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızı yansıtan bir web sitesi çok daha etkili olacaktır. Bunun yanı sıra, firmanızın web sitesinin firmanızı olduğundan çok büyük göstermesi, web sitenizi görüp edip firmanızı ziyaret eden müşterilerinizde hayal kırıklığına neden olacaktır. Bu nedenle yerinde ve öz tasarımların sizin daha ileriye gitmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

 

Web sitesi ni ziyaret eden potansiyel müşteriler bazı şeyleri görmek ister. Firmanızı sade bir dille anlatan tarihçeniz, Firmanızın kalite politikaları, kalite sertifikaları, üretim aşamaları, ürünleriniz veya hizmetleriniz, referanslarınız ve iletişim bilgileriniz mutlaka sitenizde bulunmalıdır.

 

Son olarak programlama. Hiçbir ziyaretçi ürünlerinize bakarken açılmayan bir sayfayla veya çalışmayan bir formla karşılaşmaya tahammül edemez. Web sitesini hazırlayan firmaya değil size kolaylık sağlamasına dikkat edin.

 

Marka Vinci olarak bu anlattıklarımızı göz önünde bulundurarak Web sitesi yaptırmak veya yenilemek isterseniz size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

İletişim İçin Lütfen Tıklayın : Marka Vinci | Creative Design Office