Tabela Nedir, Tabela Çeşitleri Nelerdir ?

Tabela Nedir, Tabela Çeşitleri Nelerdir ?

Tabela Nedir, Tabela Çeşitleri Nelerdir ?

 

Tabela en küçük esnaftan dev holdinglere kadar kullanılan en öncelikli reklam aracıdır. Reklamın keşfinden günümüze kadar bir çok değişim yaşamış bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları totem tabela, cephe ve çatı tabelası, neon çubuklarla yapılan neon tabela, krom kutu harfler ve ledler le yapılan ışıklı kutu harf  seçenekleri sektörünün en güzel örnekleridir.

Başlıca Çeşitleri;

 

Totem

 

Totem açık alanlarda kullanılır, şehirler arası yollarda yada büyük firmaların caddeye bakan yönlerinde kullanılır ve işinin ehli kişiler tarafından hazırlanması gerekir.

 

Kutu Harf

 

Paslanmaz krom ile yapılan kutu harf, tabela çeşitleri arasında en güzel görünüme sahip olanlardan biridir. Kutu harf pleksi ve alüminyumdan da yapılabilir. Krom dayanıklı ve temizlemesi kolaydır bununla birlikte krom kutu harf imalatı da bi o kadar zordur. Lazer ile kesilen krom harfler istediğiniz her türlü yazı karakterine uygun şekilde imal edilir.

 

Neon

 

Neon özel olarak üretilen neon çubuklar ile ateşte ısıtılarak yapılır. İçine doldurulan gaz ile renk alıp yanması sağlanır. Neon tabela güzel renkleri ve yüksek ışık gücü sayesinde ışıklı tabela seçenekleri arasında en çok tercih edilen tabela türürdür. Neon tamamen el emeği ile yapılır.

 

Cephe Tabelası

 

Cephe Tabelası küçük ve orta ölçekli esnafın tercihi olmakla beraber, büyük holding binaları içinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Cephe tabelası pleksi harf ile ışıklı kutu harf veya neon ile de yapılabilir.

 

Alüminyum Harf

 

Alüminyum işlenmesi kroma göre daha kolay fakat izolasyonu zor bir malzeme dir. Daha hafif olduğundan devasa büyüklüklerde kutu harf üretilebilir. Alüminyum harf tabelalar hem file hemde içten direkt led ile aydınlatılabilir. Fırın boya ile boyanarak istenilen her renkte kutu harf üretimi yapılabilir. Çeşitleri arasında eskimeden yerini korumaya devam etmektedir.

 

Tabelalar konusunda da detaylı bilgi almak fiyat teklifi yada sizin firmanıza en uygun olanı seçmek için biz her zaman bize ulaşabilirsiniz iletişim sayfamıza gitme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

 

 

İletişim İçin Lütfen Tıklayın : Marka Vinci | Creative Design Office